Nigdy nie bylibyśmy w stanie sami poprowadzić większej placówki usługowej. Jeżeli zatem naszym tworem stał się ośrodek zdrowia czy gabinet medyczny lub stomatologiczny, prawdopodobnie zdążyliśmy już przygotować sobie ekipę gotową do pracy. Teraz, oczekując od niej aktywnego i efektywnego działania, musimy wspomóc ją różnorodnymi narzędziami i przyrządami. Do nich zalicza się nawet odzież lekarska, więc umiejętnie ją wybierzemy.

Próbując ustalić właściwy dla niej kolor, zwracajmy uwagę wyłącznie na jasne odcienie. Zawsze prezentują się one elegancko i schludnie, dając złudzenie sterylności. Łatwiej też widać na nich zabrudzenia, co z kolei zmusza pracowników do dbania o swój strój roboczy. Na białym kitlu prędko dostrzeżemy najmniejszą nawet plamę i zatrudniona przez nas osoba też ją ujrzy, prędko wtedy się przebierając. Wybraliśmy więc już optymalny kolor dla odzieży medycznej, więc teraz zastanówmy się nad jej rodzajem. Pielęgniarkom możemy zaproponować fartuchy, dodatkowe podkolanówki, skarpety czy sukienki, a lekarzom płci męskiej – kitle, spodnie, bluzy oraz bluzki. Sprawdzajmy także, z jakich materiałów wykonano poszczególne elementy ubioru. Odpowiednim dla nich tworzywem będą wysokojakościowe włókna, potrafiące przetrwać bezpośredni kontakt z wysoką temperaturą czy chemiczną substancją.

Mamy już swój typ odzieży medycznej, zatem teraz powinniśmy ją gdzieś odnaleźć. Przepatrzmy w tym celu różne sklepy internetowe i tam w nią zainwestujmy. Wszystkie bluzy medyczne możemy też wykonać na zamówienie, zamawiając je w zakładzie krawieckim lub jakimś punkcie produkcyjnym. Dzięki temu jeszcze lepiej połączymy je ze swoją placówką, mogąc stworzyć z nich dla niej wartościową wizytówkę.

REKLAMA: Bluzy medyczne – MEDICSTAR